Pimapen Kış Bahçesi

Pimapen Kış Bahçesi Sistemi

Pimapen Kış Bahçesi Sistemi

Kış Bahçesi Sistemi; PVC’nin ısı ve ses yalıtımı, alüminyumun estetik görüntüsü, çeliğin mukavemeti gibi üstün özelliklerini bir araya getirmektedir.

Kış Bahçesi Sistemi, sunduğu kolaylıklar ile doğal ortamları kapalı yaşam alanlarına dönüştürmektedir. Sistem; PVC’nin ısı ve ses yalıtımı, alüminyumun estetik görüntüsü, çeliğin mukavemeti gibi üstün özelliklerini bir araya getirmiştir. Çelik kafes; içten PVC profiller, dıştan elektrostatik alüminyum profiller ile komple giydirilmekte ve böylece yüksek bir ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Sürme, katlanır, devrilmeli sürme gibi her türlü açılıma uygun hareketli üniteleri ile komple bir sistemdir.

Kış Bahçesi Sistem Özellikleri

Özel olarak geliştirilen makaslar ve çatı bağlantı profilleri sayesinde 5° ile 45° arası oluşturulabilen eğimli çatıların saçak kısmı, çatı dikmeleri, alüminyum yağmur deresi ile örtülmektedir. Böylece görünüş olarak daha bütünsel bir çözüm sunulmaktadır.

Eğimli çatı örtüsünde genellikle izolasyon camı, PVC ve alüminyum levha profilleri özel EPDM kauçuk contalar ile bağlanmakta, ara boşluklarda muhtelif saydam malzemelerin kullanılması mümkün olmaktadır.

Gereken durumlarda panjur kutusuna konulan yalıtım malzemesi sayesinde ekstra izolasyon sağlanır. İstenilen bölümlere takılan makas aksesuarı sayesinde açılı açılımlar da yapılabilir.

Bina dışından gelebilecek müdahalelere karşı, panjur kanatları dışarıdan yukarı doğru kaldırılamadığı için hırsıza karşı güvenlidir. Genişlik ve yüksekliğin arttığı durumlarda, lamellere kanulan destek sacları sistemin güvenliğini daha da arttırır.

elysiun

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*