İstanbul Pimapen Pencere İstanbul Avrupa Yakası Pimapen Kapı Sistemleri

Kategoriler

Pimapen Pencere ve Kapı Sistemleri İstanbul Bölge Avrupa Yakası Pvc Pencere Sistemleri Olarak İstanbul un Avrupa Yakasında Alüminyum Doğrama Pimapen Cam Balkon Pimapen Kış Bahçesi Pimapen Kapı Pimapen Sineklik Yapı Montaj gibi İşlerinizde işinde Ehil Usta Kadromuzla Uzman Ekipman ve Yeterli Araç Filomuzla İstanbul un Avrupa Yakasında Bütün İlçe Semtlerinde Aktif Olarak Çalışmalarımız Devamlı Gelişim Olarak Kendini Sürekli Yeniliyerek Devam Etmektedir.Pimapen yaptırmak istediğiniz de mutlaka her firmanın bayisinden fiyat alıp karşılaştırınız. Size en yüksek fiyatı veren firma muhtemelen şu yalana sığınacaktır. “Bizim pimapen en kaliteli malzemedir diğer pimapenler 2 yılda deforme olurlar yıpranırlar rengi solar” yalanına sarılacaktır.Öncelikle pencere sistemlerinin ihtiyaçlarını karşılamasına dikkat etmek gerekir. Pimapen ile sizde hem evinizin güvenliğini sağlayabilir hem de kaliteyi uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Pimapen sert plastikten üretilmiş olan pencere ve kapı sistemleri bulunmaktadır. Oldukça dayanıklı olarak üretilen pimapen pencere kapı sistemleri uzun ömürlü olmalarından dolayı sizi her türlü kârlı çıkarmaktadır. Pimapen ile ayrıca evinizin ısı yalıtımını kolay bir şekilde sağlayabilmektesiniz. Bu sayede evinizi ısıtmak için yakmış olduğunuz enerjinin düşmesini sağlayarak yakıttan da tasarruf etmiş olursunuz. Pimapen kullanarak sizde her şekilde kârlı çıkabilirsiniz.

pimapenPimapen pencere kapı sistemlerinin birçok renk ve desen şekli bulunmaktadır. Tamamen müşteri memnuniyetine göre seçim aralığı sunulan Pimapen ile sizde her yönden kârlı olacaksınız. Sizde arzu ettiğiniz renk seçeneği sağlayarak evinizin görünüşünü daha da hoş bir şekle dönüştürebilirsiniz. Pimapen’in toplamda 9 adet renk seçeneği mevcuttur.renkler; antik meşe, altın meşe, rustik maun, krem, kırmızı, gri, yeşil, lacivert ve metalik gridir. Sizde evinize en uygun renk seçeneğini seçerek evinizin dekorunu daha da estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz.Karaca Pimapen Katlanır Cam Balkon İstanbul .

2015 yılına girmemiz ile pek çok tavan pencere modelleri bulunmaktadır.Bu pencere modeller ile sizlerde evinizin tavanını gökyüzüne açılan kapısı olarak ayarlayabilirsiniz.Evinize tavan penceresi açtırmanın pek çok yöntemi bulunmaktadır.Günümüzde en çok otomatik, sensörlü tavan pencere modelleri tercih edilmektedir.Bu pencere modelleri sensörlü olması sebebiyle herhangi bir yağmur, kar vb.. durumlarda otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir, böylece siz yağmurlu havalarda pencerenizi açık unutsanız bile pencere otomatik olarak kapanmaktadır, böylece sizin yerinize evinizi güven altına almaktadır.

pimapen-olcusuÖlçü alırken kapı veya pencerenizin dış kısmından almanız net ölçülere sahip olmanızı sağlar. ( Pencerenin dış kısmından iki duvar arasını ölçerek alınır. Ölçülerden hiç bir pay düşülmez. Yükselik ölçüsü alırken eğer mermerleriniz değişecek ise ölçüden 1 cm düşülür. Eğer değişecek pencere ahşap ise yükselik ölçüsünden 2 cm düşürek net ölçüler çıkar.)

Aldığınız ölçüleri çizdiğiniz şekillerin üzerilerine yazın. İlk ve önemli olan kısım bitti.

Pimapen Modelini, Cam Sistemini, Renk ve Açılım Sistemleriniz Belirleyin.

Belirlemeniz gereken en önemli noktaya geldik, bu kısım pimapen fiyatlarında değişmesine neden olan bölümdür.

Pimapen modelini belirleyin, orta kayıt sayısını, hangi pimapen serisini kullanaçağınızı, pervazlı mı, pervazsız mı olacak, kaç adet açılan kanat eklenecek gibi kısımları belirlemeniz gerekir.

Pimapen ısıcam çeşitlerini belirleyin. Konfor cam, sinerji cam veya normal çift cam mı? olacak bunları belirleyin.

Pimapen pencere ve kapılarınız ne renk olacak, altınmeşe kaplamamı, antik meşe mi , yoksa beyaz mı? olacak bunları belirleyin. Bunları belirledikten sonra fiyatlandırma aşamasına geçebiliriz.

Pimapen Fiyat Hesaplaması

Pimapenler metre kare hesabı değil, metretül hesabı yapılarak fiyatlandırılır. Pencere ve kapılarınıza kaç metre tül pimapen profil gidiyor bunu çıkarmalısınız.

pimapen-olcusuÖrnek; eni 1000mm, boyu 1000mm olan, ortasında dikey bir ortakayıt ve açılan bir kanat sistemi olduğunu düşenelim, yandaki resimdeki gibi bir pimapen modeli olarak baz alalım.

Pimapen Fiyatlandırması İçin Metre Tül Hesaplanması

Metre tülünü çıkarmak için en ve boyu toplayın ( 1000mm+1000mm=2000)mm çıkan sonucu 2 ile çarpın ( 2000mmx2=4000mm) yaptığımız işlem bize pencerenin kasasının kaç metre tül olduğunu çıkardır.

Daha hesaplamamız gereken içindeki ortakayıt ve açılan kanat profillerinide ekleyerek bir pencerenin kaç metre tül olduğu ortaya çıkacaktır. Orta kayıtın ölçüsünü çıkarmak basit, yüksekliği, 1000mm pencerenin kayıt uzunluğu 900mm’dir. Sebebi kasanın et kalınlığı düşülür, kasaların ortalama et kalınlıkları 50mm’dir.

Kanat kısmını hesap edebilmek için, açılan kanadın, genişlik ölçüsünü belirlemek gerekir. Penceremizin en ölçüsü 1000mm olduğuna göre, pencerenin kayıdını ortadan koyarsak ikiye bölmüş olacağız, yani genişlik 500mm olacaktır.

Kanatların net ölçülerini çıkarmak için yapmanız gereken sadece kanat bölümünün ölçülerinde 50mm düşmektir. Yani, 500mm olan genişlikte, açılan pimapen kanat en ölçüsü 450mm olur. Yükselik 1000mm olduğuna göre, açılan kanadın yüksekliği 950mm olur. Çıkardığımız ölçüleri hesaplayarak pencerelerimizin kaç metre tül olduğunu görelim.

  • Kasa : (1000mm+1000mm)x2= 4000mm
  • Kanat: (450mm+950mm)x2=2800mm
  • Orta Kayıt: 950mm
  • Metre Tül : 4000mm+2800mm+950mm= 7750mm = 7.75 metre tül.

Pimapen Cam Hesaplanması

Yukarıda pencerenin kaç metre tül olduğunu çıkardıktan sonra cam hesaplanmasına geldik. Pimapen camları metre kare olarak hesaplanır. Yukarıda bahsettiğimiz pencerenin kaç metre kare cam gittiğini hesaplamak için yapmanız gereken işlem basit ve kolaydır.

Pencerenin en 1 metre x boy 1 metre = 1 metrekare cam kullanılıyormuş.

Pimapen Fiyatlandırmasında Diğer Yardımcı Aksesuarlarının Hesaplanması.

Yukarıdaki pencereye perva eklemek istiyoruz. Eğer pencereye mermer konulmasını istiyorsanız, pimapen pencerenin 3 tarafına pervaz koyabilirsiniz. Metre tülünü çıkarmak için yapacağınız işlem (boy ölçüsü 1metre x 2) + en ölçüsü 1 m = 3 metre tül pervaz gitmektedir.

Mermeri hesaplaması için kaçlık mermer kullanacağınızı belirleyerek fiyat çıkara bilirsiniz. Örneğin biz yukarıdaki pimapen penceremize 35′lik mermer kullanacağız. En ölçüsüne 10cm ekleyerek mermer ölçünüzü çıkarmış olursunuz. Yani pencerenin en ölçüsü 100 cm + 10 cm = 110 cm olarak hesaplanır.

Geldik kilit sistemlerine, diyelim ki biz penceremizde çift açılım yani, üstten vasistas gibi açılan kilit sistemini istedik. Açılan kanat ölçüsünü zaten çıkarmıştır. 450mm x 950mm bir çift açılım aksesuarı kullanacağız. Şimdi bu çıkardığımız tüm ölçüleri bir araya getirerek fiyatlandırma kısıma geçelim.

Pimapen Fiyatlandırma

Pimapen Metre Tülü 7,75 m.tülx Birim Fiyatı Miktar
 Cam  1 m.kare x Birim Fiyatı  Miktar
Pervaz  3 m.tül x Birim Fiyatı  Miktar
Kilit  45cmx95cm x Birim Fiyatı  Miktar
Mermer  110cm x Birim Fiyatı  Miktar
 Genel Toplam Bir pencerenin hesabını bu şekilde yapabilirsiniz. Eğer evinizdeki tüm pencere ve kapılarınızı hesaplarken anlatılan formüllerle pimapen fiyat hesaplaması yapabilirsiniz.

Piyasada bir çok pvc pencere markası ve pvc pencere firması vardır.Hiç şüphe yok ki en kaliteli marka Pimapen’dir.Bu nedenle firmamız sizlere bu ürünü önermektedir.Pimapen 7000 serisi en yüksek seviyede ısı yalıtımı sağlamaktadır.Ve İşinin ehli ustalarımız ile sizlere hizmet veren firmamız 1. sınıf işçilik garantisi vermektedir.

şişecam

Her ısıcam denildiği zaman aklımıza ısı yalıtımı gelmesin.Piyasada kullanılan dandik camlar ile size hiç bir garanti verilmez.Firmamız orjinal trakya cam tarafından üretilen şişecam ile sizlere hizmet vermektedir.

Merak ettikleriniz ve bilmeniz gerekenler.

Pimapen fiyatları sizlere verilirken marka ısıcam pervazlı ve mermerli kdv dahil fiyatı ile birlikte verilmektedir. Firmalardan sadece metresi ne kadar diye aldığınız fiyatlar gerçeği yansıtmaz.

Telefon veya mail ile yakın ölçü yollayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.Fiyatlarımız size uygun ise biz gelip net ölçü alıyoruz.

İş yaptırma onayı verdikten sonra max 10-15 gün içinde(iş yoğunluğuna göre) gelip montaj yapıyoruz.

Telefon numaralarımız 0212 461 55 58 Online 7/24: 0532 594 0001  Eposta:karacapimapen@hotmail.com